Dodano 11/09/2012

To już 19. taka jesień na Kurdwanowie

W pierwszy weekend września na krakowskim osiedlu Kurdwanów Nowy obył się doroczny Festyn “Jesień Kurdwanowa”. Mieszkańcy i sympatycy osiedla bawili się od piątku do niedzieli biorąc udział w licznych wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

Sobota na Kurdwanowie upłynęła pod znakiem zawodów sportowych. Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń był tradycyjny już mecz piłkarski rozegrany pomiędzy drużyną Oldboje Kurdwanowa a Wawel Service. Pełne emocji spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Gości – Wawel Service pokonało reprezentację Spółdzielni: 6 do 5!  Już od początku spotkania kotłowało się pod bramkami obydwu drużyn. Podczas, gdy bramki Wawel Service dzielnie bronił Grzegorz Grzyb, Prezes TBS Wawel Service, gole strzelali: Tomasz Reiter w asyście Krzysztofa Bukalskiego (dwie bramki), Mariusz Jop (dwie bramki), Krzysztof Bukalski (jedna bramka), Wojciech Rzepa (jedna bramka). Mecz zakończył się złożeniem pucharu na ręce Bogusława Maciasia, Prezesa Wawel Service .

Niedziela upłynęła pod hasłem „Wawel Service StreetArt”. Był to happening artystyczny, który poprowadził znany artysta abstrakcjonista Ryszard „Ryho” Paprocki. Kilkoro młodych ludzi, wybranych wśród uczestników Festynu na wielkich ekranach za pomocą sprayów, pędzli i szpachli tworzyło dzieła graffiti.„ Mieliśmy do czynienia z żywiołem. Młodzież w wieku od 10 do 18 lat walczyła po raz pierwszy sprayami ze ścianą, którą tu przygotowaliśmy. StreetArt to jest trudna sztuka – ale o dziwo – te dzieci doskonale sobie poradziły. Mało tego, znalazłem tu osoby, które pokazały prawdziwą pasję. Cały czas tym dzieciom tłumaczyliśmy, że można malować graffiti w różnych miejscach, ale nie na ścianach budynków. Mamy nadzieje, że każde z nich będzie teraz wiedziało, że graffiti może być sztuką w momencie, kiedy nie dewastuje – jest robione tam, gdzie można. Tylko wtedy uzupełnia tkankę miejską. Te dzieci zrozumiały tą różnicę! – komentuje Ryszard Paprocki.

Inicjatywa Wawel Service bardzo przypadła do gustu uczestnikom.  „Z „Ryhem” pracowało mi się bardzo dobrze. Jest bardzo oryginalny. Na co dzień lubię rysować, ale graffiti jeszcze nie próbowałem. Bardzo podoba mi się taka inicjatywa. Normalnie nie można tego robić, także dostaliśmy szansę, by się wypróbować.” – mówi Piotrek, jeden z uczestników happeningu. Prace młodych grafficiarzy już niedługo będzie można podziwiać na parterze nowej inwestycji Wawel Service przy ul. Halszki 28 na Kurdwanowie.W godzinach wieczornych Prezes Wawel Service Bogusław Maciaś przekazał zwycięzcy konkursu „SM Kurdwanów Nowy ma 20 lat” główną nagrodę oraz wspólnie ze Stanisławem Sierantem – Prezesem SM „Kurdwanów Nowy” udzielił wywiadu dla TVP Kraków. Kurdwanów ma swoją magię. To właśnie na tym osiedlu wybudowaliśmy nasze pierwsze mieszkania – osiedle Millenia. Nadal budujemy na Kurdwanowie i dalej jesteśmy zaprzyjaźnieni ze Spółdzielnią Kurdwanów Nowy. Już 20 lat współpracujemy z ludźmi, którzy są naprawdę otwarci. Dlatego też od lat razem organizujemy ten Festyn. Chcemy, by mieszkańcy osiedla poczuli więź, by się nawzajem poznawali i integrowali podczas wspólnej zabawy. - mówi Bogusław Maciaś, Prezes Wawel Service.

Przez całą niedzielę mieszkańcy osiedla mogli bawić się podczas koncertów i recitali zorganizowanych przez Spółdzielnie Mieszkaniową Kurdwanów Nowy. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki, który zaśpiewał dla publiczności swoje największe przeboje. Festyn, jak co roku, zakończył się pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy za rok!!!

Czytaj również

Już w ten weekend ( 8–9 września ) w Krakowie w hali PTG Sokół odbędzie się pierwsza po wakacjach giełda nieruchomości. Wawel Service zaprasza do stoiska nr 22!

Czytaj więcej

Zobacz również