Dodano 11/09/2012

Zamieszkaj na większym, kredyt spłacisz po przeprowadzce

Klienci Wawel Service i Getin Banku zainteresowani zmianą swojego mieszkania, mogą skorzystać z programu „Zamieszkaj na większym”. Oferta skierowana jest do osób, które posiadają już mieszkanie i chcą zamienić je na nowe w wybranej inwestycji dewelopera, ale nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej. Partnerzy odraczają spłatę rat aż do dnia wypłaty ostatniej transzy za nowe lokum!

Mieszkania częściej na kredyt

Jak wynika z analiz rynku nieruchomości, młodzi ludzie najczęściej poszukują mieszkań, których cena nie przekracza 280-330 tys. zł. Za tę sumę mogą kupić kawalerkę lub dwupokojowe mieszkanie - położone w dzielnicach odległych od centrum miasta. Pomimo tego, że coraz więcej muszą pożyczyć na własne lokum i coraz dłużej  spłacać zadłużenie, dla młodych ludzi kredyt to przeważnie jedyny sposób na sfinansowanie mieszkania.

Potwierdza to Rafał Krzywda z Wawel Service - Osoby chcące kupić swoje pierwsze mieszkanie poszukują zwykle niedużych lokali w dobrych cenach. Kupują je oczywiście na kredyt.  Mijają lata – mieszkanie dawno kupione, wyremontowane, kredyt spłacany, rodzina się powiększa i w wymarzonym „M” robi się coraz ciaśniej. Pojawia się temat większego mieszkania, ale … np. ciąży wieloletni kredyt, który obniża zdolnośćDlatego we współpracy z Getin Bankiem do oferty Wawel Service wprowadziliśmy program „Zamieszkaj na większym”, który przeznaczony jest dla osób już posiadających nieruchomość i chcących nabyć nowe, większe mieszkanie. – dodaje.

Zamieszkaj na większym

Program „Zamieszkaj na większym” przeznaczony jest dla osób kupujących mieszkanie na rynku pierwotnym, które posiadają własne mieszkanie i nie chcą spłacać rat kredytu na nowe lokum dopóki w nim nie zamieszkają. Wawel Service we współpracy z Getin Bankiem proponuje swoim Klientom całkowitą karencję w spłacie rat kapitałowych i odsetkowych do dnia wypłaty ostatniej transzy za nowe lokum w wybranej inwestycji dewelopera. Spłacanie pozostałych rat za nowe mieszkanie Klient Wawel Service zobligowany jest  kontynuować po zakończeniu karencji, czyli od dnia wpłaty ostatniej transzy za nowe mieszkanie. To oznacza, że do czasu przeprowadzki rata kredytu i rata odsetkowa wynoszą 0 zł.

Możliwość modyfikacji warunków spłaty kredytu na zakup nowego mieszkania istotnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Klienci mogą bez obaw o stabilność swojej sytuacji finansowej wybierać spośród szerokiej oferty nowych mieszkań w inwestycjach Wawel Service. – mówi Rafał Krzywda z Wawel Service.

Klient, który zdecyduje się skorzystać z tej oferty kredytu deklaruje, że swoje obecne mieszkanie wynajmie lub sprzeda, gdy zamieszka już w nowym lokalu mieszkalnym. Uczestnictwo w programie „Zamieszkaj na większym” pozwala zwiększyć zdolność kredytową właścicieli mieszkania – liczy się ją bowiem dodając do dochodu 70% prognozy z wynajmu mieszkania, które aktualnie jest zamieszkiwane. Nową ofertę wyróżnia spośród propozycji pozostałych banków również krótki czas oczekiwania na decyzję Getin Banku oraz indywidualne podejście do Klienta. – dodaje Rafał Krzywda.

Przeprowadź się z ulgą

W zamian za karencję bank wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci nieruchomości, którą Klient planuje nabyć oraz wpisu do księgi wieczystej nieruchomości aktualnie posiadanej. Jeśli jednak Klient będzie planował sprzedać aktualnie zajmowane mieszkanie – jego hipoteka zostanie zwolniona. Przystępując do programu Klient będzie również zobligowany do wpłaty kaucji w wysokości 3 krotności raty kredytu. Nie poniesie jednak żadnych kosztów w przypadku zadeklarowania chęci szybszej spłaty kredytu.

Co ważne oprocentowanie kredytu jest zgodne ze stawkami kredytów mieszkaniowych, a ubezpieczenie pomostowe w okresie od wypłaty kredytu do momentu zabezpieczenia hipotecznego wynosi 1 % i zdejmowane jest po ustanowieniu hipoteki. Program „Zamieszkaj na większym” przyspiesza decyzję o zakupie nowego mieszkania zwiększając zdolność kredytową i pozwalając zachować płynność finansową Klienta. To również niezwykły komfort – raty za nowe mieszkanie Klient płaci dopiero wtedy, gdy już w nim zamieszka. – tłumaczy Rafał Krzywda z Wawel Service.

Chcesz zamieszkać na większym i urządzić sobie „kredytowe” wakacje? Sprawdź ofertę Wawel Service!

Czytaj również

Już w najbliższy weekend (31 sierpnia -2 września) w Krakowie odbędzie się kolejny Festyn z cyklu “Jesień Kurdwanowa”. Mieszkańcom dzielnicy zaproponowano szereg ciekawych wydarzeń!

Czytaj więcej

Zobacz również