Dodano 28/05/2014

Wawel Service partnerem "Festiwalu ekologicznego Wiatr i Woda"

W dniach 24-25 maja odbył się „Festiwal ekologiczny Wiatr i Woda”, zorganizowany w ramach XX Międzynarodowych Regat Ekologicznych. Organizatorem imprezy był Klub Żeglarski Horn Kraków, zaś partnerem wydarzenia - Wawel-Service. 

Do tej pory impreza miała miejsce nad Wisłą, ale w tym roku wyjątkowo odbyła się na Bagrach. Powodem jej przeniesienia był duży prąd oraz zanieczyszczenie, będące pozostałością po przejściu przez Kraków fali powodziowej.

Główną atrakcją imprezy były rzecz jasna regaty, do których stanęło aż 32 żeglarzy. Na szczęście uczestnikom sprzyjała pogoda – piękne słońce i jednostajny wiatr dały idealne warunki do rozegrania wyścigów. Zabawy nie popsuła nawet burza, która przetoczyła się nad zalewem w połowie imprezy. Po jej zakończeniu uczestnicy z zapałem kontynuowali rywalizację.

Strudzeni i pełni satysfakcji żeglarze zostali przywitani na brzegu smacznym poczęstunkiem, przygotowanym przez Tawernę na Hornie. Na brzegu czekało też na nich oraz ich kibiców mnóstwo atrakcji, wśród których warto wymienić: eksperymenty ekologiczne, konkurs malowideł, tworzenie ekozabawek, ekoquizy, a także kule wodne i Nerfa, które zapewnił uczestnikom Wawel Service.

 regaty ekolog 2

W niedzielę, na zakończenie imprezy, wręczono uczestnikom puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody i upominki. Nie zabrakło tez pamiątkowych zdjęć. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i rywalizację! 

 

 

Czytaj również

24 maja nad Zalewem Bagry odbył się Piknik Rodzinny, połączony z zawodami – Regatami o Puchar Prezesa Wawel Service.

Czytaj więcej

Zobacz również